Home
Slovenčina (Slovenská republika)English (United Kingdom)

Medzinárodné dni cyklistiky v Dubnici.

Muži v zložení Palčák, Košút, Fraňo, Zima a Zrelica sa zúčastnili 50.ročníka Medzinárodných dní cyklistiky v Dubnici.

Víkend pozostával zo sobotného verejného kritéria ulicami mesta Novej Dubnice. Úzke uličky mesta a veľmi vysoká rýchlosť rýchlo preosiali pelotón. Krátky 850 metrový okruh a dobrá konkurencia a predovšetkým výborné rýchlostné parametre dráharov z Dukly Praha ako aj presila na štarte spôsobili, že preteky dokončila len dvadsiatka pretekárov, ostatní po dostihnutí o jedno kolo boli z pretekov odvolaní. S prehľadom zvíťazil čerstvý medailista z Majstrovstiev sveta na dráhe v bodovačke Milan Kadlec z Dukly Praha.

V nedeľu pokračovali Medzinárodné dni cyklistiky tradičnými UCI 1.2 pretekmi medzi Novou Dubnicou a Dubnicou nad Váhom. Výborne si počínali predovšetkým Palčák s Košútom, keď do cieľa došli na 18. resp. 26.mieste v druhej skupine, ktorá bola zároveň aj poslednou, pretože ostatných pretekárov podľa pravidiel UCI pre prekročenie časového limitu 5% zo straty víťaza rozhodcovia neklasifikovali. Opäť zvíťazil pretekár Dukly Praha, Majster sveta v omniu Alois Kaňkovský pred Benčíkom s PSK Whirpool a Polievkom z Dukly Trenčín. Kompletné výsledky si môžete pozrieť tu.

Thoroughtful analysis of optimal position on the bike provided by BG FIT technology, by BIKEPRO BANKÁ BYSTRICA.