CK Banská Bystrica bude používať v roku 2015 bicykle Merida Reacto DA Limited

Home
Slovenčina (Slovenská republika)English (United Kingdom)

Rekord na Badíne prekonal Bellan

26.ročník Regionálnej cyklistickej ligy pokračoval 12.kolom, Badínskymi okruhmi.

Na štarte sa zišla kompletná konkurencia z regiónu a ihneď po štarte to bolo aj vidno. Okamžite zaútočil Juraj Bellan, ku ktorému sa pridal oddielový kolega Kristián Zimány (obaja Dukla Banská Bystrica) a tretím do partie bol Dominik Špilák (CK Witznemnam Vlkanová). Nasadili údernícke tempo a zbytok poľa mal výrazné problémy stíhať stratu. Najväčší favorit Marek Čanecký síce zaútočil v Badínskom kopci, no na bližšie ako dvadsať sekúnd sa k trojici nedokázal priblížiť. Postupne stratil kontakt so špicou Špilák a tak dvojička Dukly svorne mašírovala do cieľa veľmi tvrdou a vzornou spoluprácou. O víťazstve sa rozhodlo v záverečnom ôsmom stúpaní, kde sa Bellan zbavil Zimányho a zvíťazil. Ba čo viac, nielenže získal aj suverénne najviac bodov v bodovacej súťaži prejazdov, no víťazným časom 53:35min v priemer 44,8km/h prekonal starý fúzatý rekord trate, ktorý držal Marek Čanecký ešte z roku 2007 o viac ako minútu. Už niekoľkokrát sa rekord triasol v základoch, no až v roku 2016 dokázal Bellan rekord prekonať a hneď takmer o minútu.  Kristián Zimány dorazil do cieľa so stratou 12 sekúnd a stal sa celkovým sezónnym víťazom bodovacích súťaží na Badínskych okruhoch. Na treťom mieste dorazil osamotený Marek Čanecký (BMC Amplatz) so stratou 53 sekúnd. Štvrtý skončil Jozef Palčák (Dukla BB) a piaty bojovník Špilák (Witzenman Vlkanová).

"Sme v záverečnej fáze prípravy na ME. Po zrušení etapáku v Čechách sme v Banskej Bystrici absolvovali tvrdé sústredenie minulý týždeň a hneď z neho víkendové preteky v Spišskej Novej Vsi, kde sa mi tiež darilo, aj keď som sa cítil unavený. Trénerove pokyny zneli jasne, na bicykli doraziť na Badín z Martina a pretekať do kómy. Teda sme sa snažili s Kikom Zimánym ich splniť do bodky. To, že som získal rekord som nevedel, zistil som to až v cieli. Veľmi dobre šiel aj Kiko, vzorne sme spolupracovali, v závere som musel vyvinúť maximálne usílie, aby som sa ho zbavil. Tiež ma teší Čaňov skalp, je to veľký pretekár a aj dnes sa snažil. Minule som ho zarezal v Kláštore, teraz znova, navyše som mu uchmatol rekord, je to pre mňa veľmi motivujúce pred budúcotýždňovými Majstrovstvami Európy vo Francúzsku, kde sa predstavím aj v časovke" povedal v cieli víťaz Juraj Bellan letmo a upaľoval cez Šturec domov, aby to do tmy stihol.

Kompletné výsledky

Pretekári CK Banská Bystrica majú nastavené posedy metódou BG FIT v predajni BIKEPRO Banská Bystrica