CK Banská Bystrica bude používať v roku 2015 bicykle Merida Reacto DA Limited

Home Profily pretekárov Lukáš Bátora
Slovenčina (Slovenská republika)English (United Kingdom)

Profily pretekárov - Lukáš Bátora

V predstavovaní pretekárov tímu CK BB pokračujem čerstvou posilou, Lukášom Bátorom.

 

 

 

 

1. Ty si ako jeden z mála (okrem teba len Fraňo a Glajza) pretekárov tímu mužov CK BB prešiel aj žiackymi kategóriami, či mládežníckymi CTM-kami. Popíš tvoje športové a cyklistické začiatky.

Začínal som v TJ Družstevník Mníchova Lehota pod vedením trénera Zdeňka Šíbra ako starší žiak. Venoval som sa cyklokrosu, dráhovej cyklistike a ceste. Po skončení základnej školy som prešiel na športové gymnázium v Trenčíne, kde som v 3. ročníku skončil s cyklistikou na 5 rokov. Po 5 rokoch som sa vrátil k cyklistike a začal som jazdiť MTB.

2.Kto ťa k tomuto športu priviedol? Mal si aj nejaké predchádzajúce skúsenosti s inými športami?

K cyklistike ma priviedol môj strýko, ktorý ma od malička podporuje aj s celou rodinou. Nie, okrem cyklistiky a behu som športové drevo.

 

3.Priblíž nám svoje mládežnícke úspechy, v mladosti si bol úspešným cyklokrosárom, ale i dráharom, či cestárom.

Mám 5 titulov z Majstrovstiev Slovenska na dráhe ako junior. 1 a 2 miesto na MSR v cyklokrose ako kadet a junior. Najviac úspechov som získaval na kritériach a v špurtoch. Ale najviac k srdcu mi prirástol cyklokros, v ktorom som ako junior štartoval na Majstrovstvách Sveta. 

4. Po úspešných mládežníckych rokoch, ktoré si strávil v OŠG Trenčín si na čas s cyklistikou skončil, prečo?

Internát, puberta, kamaráti a na cyklistiku som začal kašľať, čo viedlo k vyhodeniu z OŠG. Vtedy mi to až tak nevadilo, ale po čase mi začal bicykel chýbať. Začal som popri práci jazdiť.

5. Kedy si sa vrátil k súťažnej cyklistike znova?

Do cyklistického kolotoča som sa vrátil v roku 2006. Začal som jazdiť mtb maratóny a neskôr opäť cyklokros, cross country a posledné dva roky aj cestu. Vlastne jazdím všetko čím sa pripravím najlepšie na cyklokros.

6.V zime si prestúpil do CK BB a je vidno, že ťa to opäť nakoplo dopredu a veľmi motivovalo, ako si po prestupe spokojný?

S prestupom som mimoriadne spokojný. CK BB mi poskytuje lepšie možnosti, kvalitnejšie preteky, materialne zabezpečenie. Po prestupe ma to nakoplo a cyklistiku beriem ešte zodpovednejšie.

7.Bol si zaradený pred sezónu do reprezentačného tímu mužov v cyklokrose, výborne si začal cestnú sezónu v Kamerune. Aké sú tvoje ciele pre zbytok cestárskej a MTB sezóny a pred blížiacim sa cyklokrosom?

V rámci možnosti chcem odjazdiť čo najviac kvalitných pretekov aby som sa dobre pripravil na cyklokros. V cyklokrose chcem odjazdiť lepšie výsledky ako minulú sezónu. Verím, že získam medailu na Majstrovstvách Slovenska a vybojujem si účasť na prvých Svetových pohároch v Tábore a Plzni, kde by som rád skončil v prvej päťdesiatke. Verím, že sa to postupne bude zlepšovať a stanem sa platným členom cyklokrosovej reprezentácie. Už sa veľmi teším na nové cyklokrosové rámy Merida CC Carbon team, po prvýkrát v živote budem mať k dispozícii dva rovnaké kvalitné karbónové špeciály, aj o to viac sa  na krosovú sezónu teším. Navyše v CK BB je skvelá cyklokrosová partia Glajza, Haring, Fraňo, Debnár, Hanesová, Vojtášová, či nestarnúci matador "Pán Púšik" Longauer,  je to najlepší cyklokrosový slovenský tím a počas cyklokrosov cez víkendy je navyše vždy aj zábava, atmosféra vnútri tímu je skvelá. 

 
 


Pretekári CK Banská Bystrica majú nastavené posedy metódou BG FIT v predajni BIKEPRO Banská Bystrica
Reklamný prúžok

Copyright © ckbb.sk 2018 - pre CK BB vytvorilo BikePro

Template by Templates for Joomla.