CK Banská Bystrica will ride on Merida Reacto DA Limited

Home
Slovenčina (Slovenská republika)English (United Kingdom)

Martin Haring CK Banská Bystrica víťazom 8.a 9. kola BCF Slovenského pohára

Z poverenia Slovenského zväzu cyklistiky – cyklokrosovej komisie SZC zorganizovala obec Poráč pri Spišskej Novej Vsi, cyklistický klub Spišská Nová Ves  a firma BBF elektro, spol. s  r. o. 8. a 9. kolo BCF Slovenského pohára v cyklokrose v Poráčskej doline v dňoch 5.11. a 6.11.2011.

Hneď na začiatku tohto príspevku chcem vysloviť za všetkých zúčastnených poďakovanie organizátorom predovšetkým preto,

že vynaložili enormné úsilie a nie zbytočne, pri príprave pretekárskeho okruhu. Bol dostatočne široký s možnosťou predbiehať, s dvomi umelými prekážkami, s prudkým výjazdom, s asfaltovým, trávnatým / nie príliš drkotavým / a štrkovým povrchom, priamo v rekreačno-športovom areály BBF firmy, kde bola zabezpečená strava, ubytovanie a regeneračné procedúry, a k tomu na november až príliš teplé, slnečné počasie, výsledok= veľmi pekný cyklokrosový sviatok. Negatívom pretekov bola o niečo nižšia účasť v jednotlivých kategóriách. V tom istom termíne sa konali Majstrovstvá Európy juniorov v Taliansku, ale aj podľa vyjadrení niektorých, značná vzdialenosť a tým pádom nemalé finančné náklady. Ale zase na druhej strane, keď môžu prísť Maďari ...!

5.11.2011 – 8. kolo BCF Slovenského pohára

Súťažiť, ako už obvykle býva zvykom, začali žiaci, ktorých na štarte bolo 9 pretekárov z Dubnice, Spišskej Novej Vsi, Žiaru nad Hronom, Podbrezovej a Žiliny. Preteky mali vypísané na cca 20 min.. S prehľadom po veľmi peknej technickej jazde zvíťazil Alex Zeman ŠKC Dubnica nad Váhom, ktorý dosiahol čas 23:27 min.,  za ním došpurtoval Tomáš Person CS Žilina s časom 23:58 min. a na treťom mieste sa umiestnil Tomáš Kapajčík ŽP Šport  a. s. Podbrezová s časom 24:15 min.

Po prejdení cieľovou páskou posledného žiaka sa na štart podľa rebríčka stavala spojená kategória kadetov, žien – junioriek - kadetiek a masters B s počtom pretekárov 15.  Po štarte do prudkého asfaltového kopca v dĺžke cca 200 m sa na čelo prepracovali favoriti pretekov Dávid Zverko, Juraj Bellan obidvaja  z MŠK Žiar nad Hronom, Pavol Kvietok ŽP Šport a. s. Podbrezová, Dušan Bodiš CK AB Sereď, Terézia Medveďová a Michal Bušvy CS Žilina. Dvojnásobnú smolu mal Dávid Zverko, keď prvú pozíciu musel nedobrovoľne opustiť pre dvojnásobný defekt, až nakoniec skončil na 11. mieste so stratou jedného kola. Túto situáciu využil Pavol Kvietok a s prehľadom s časom 32:28 min. preteky vyhral. Na druhom mieste skončil Juraj Bellan 32:47 min. a tretí prišiel do cieľa Dušan Bodiš s časom 33:40 min.. Kategóriu žien – kadetiek – junioriek vyhrala Terézia Medveďová časom 36:20, celkové poradie 8. miesto pred Zuzanou Vojtášovou CK Banská Bystrica, čas 37:40, celkove 10. miesto a Mariannou Findrovou  BIKE PRO  Banská Bystrica, - 1 kolo, celkove 13. miesto, Livia Hanesová 4. miesto. V kategórii masters B zvíťazil Ladislav Longauer CK Banská Bystrica, čas 35:09, celkove 5. miesto.

V hlavnej spojenej kategórii Elite, U23, juniorov a masters A sa na štart 50 min. pretekov postavilo 34 pretekárov. Medzi veľkých favoritov patril Milan Barényi TREK KCK Oslany, Martin Haring CK Banská Bystrica, Lukáš Bátora  OUTSITERZ NOVATEC Bratislava, Maroš Kováč Dukla Trenčín, Jiří Friedl Rubena Birel Specialist, Michal Vyšňa Dukla Trenčín, Gábor Fejes Team Batorfi  AKTK a ďalší a ďalší pretekári. V prvým minútach pretekov sa vo vytvorenej vedúcej štvorici striedali vo vedení Haring, Barényi, Kováč a Friedl. Ako prvý nestačil tempu Friedl a zo štvorice odpadol, za ním po niekoľkých minútach už len trojicu pretekárov opustil Kováč a tak na okruhu vo vedúcej pozícii pokračovala dvojica Barényi, Haring. Spolu prišli až do cieľovej rovinky a nasledoval špurt o víťaza pretekov, ktorý o niekoľko centimetrov vyhral Martin Haring a časom 51:55 min. preteky vyhral. Milan Barényi druhý v cieli s časom ako víťaz. Na treťom  mieste skončil Maroš Kováč s časom 52:38 min. V kategórii U23 zvíťazil Jaroslav Chalás Dukla Trenčín, celkove 8. miesto, čas 55:49 min., V junioroch bol prvý Šimon Vozár ŽP ŠPORT  a. s. Podbrezová, - 1 kolo, a kategóriu masters A vyhral Zdenko Zeman Finančné centrum Považská Bystrica, celkove 13. miesto, čas 57:12 min., Ivan Haas 3. miesto, celkove 24. miesto, - 2 kolá. Martin  Haring po pretekoch povedal:“ Z víťazstva mám radosť, je to druhé víťazstvo v tejto súťaži. S Milanom sme sa striedali vo vedení, ale v cieľovej rovinke už išlo do tuhého“.

6.11.2011 – 9. kolo BCF Slovenského pohára

Pretekárov privítal deň zaliaty slnkom s teplotou okolo 15 st. C, na november v tejto lokalite mimoriadna udalosť.

Ako prví aj dnes začali žiaci. To isté zloženie pretekárov ako včera bolo o 10.00 hod. pripravených na hvizd rozhodcu, aby sa vydali na preteky dlhé cca 20 min. Hneď od štartu sa na čelo prepracoval  favorit pretekov Tomáš Person CS Žilina, ktorý zvíťazil s 10 sek. /22:19 min. / náskokom pred včerajším víťazom Alexom Zemanom z ŠKC Dubnica. Na treťom mieste opäť ako včera skončil s dvojsekundovou stratou na druhé miesto Tomáš Kapajčík ŽP ŠPORT a. s. Podbrezová.

Ani v spojenej kategórii kadetov, žien – junioriek – kadetiek a masters B žiadne zmeny, 15 štartujúcich. Preteky vyhrať sa hotoval včerajší smoliar Dávid Zverko. Každým kolom zvyšoval náskok pred prenasledovateľmi, ktorí sa márne snažili dobehnúť ho a s prehľadom s časom 30:45 min. zvíťazil. Na druhom mieste prišiel Pavol Kvietok s časom 31:37 min. a tretí skončil Dušan Bodiš s časom 32:41 min.. Kategóriu žien – junioriek – kadetiek vyhrala Terézia Medveďová, čas 34:36 min., celkove 8. miesto, Zuzana Vojtášová 2. miesto, celkove 10. miesto, Lívia Hanesová  4. miesto, celkove 14. miesto. Kategóriu masters B vyhral Ladislav Longauer, celkove 10. miesto, čas 36:18 min.

V hlavnej spojenej kategórii Elite, U23, juniorov a masters A sa dnes na štart postavilo  30 pretekárov. V prvých troch kolách po štarte jazdila sa na čele pretekov  silná osmička favoritov Haring, Barényi, Lami, Friedl, Kováč, Vyšňa, Bátora, Gajdošík. Táto situácia sa ani chvíľu nepáčila Martinovi Haringovi, ktorý čelo pretekov neustále naťahoval, až nakoniec sa od všetkých odpútal a až do cieľa jazdil sám a presvedčivo zvíťazil časom 51:33 min.. Na druhom mieste skončil Michal Lami Jump Košice, čas 51:52 min, tretí došpurtoval Jiří Friedl, čas 51:54 min.. Kategóriu U23 vyhral Marek Michalec Olympik Trnava s časom 55:36 min., celkove 8. miesto. Kategóriu juniorov vyhral Šimon Vozár, celkove 16. miesto, - 1 kolo na víťaza a kategóriu masters A Zdenko Zeman, celkove 10. miesto s časom 56:40 min. Martin Haring po pretekoch povedal: “Dnes som sa cítil ešte lepšie ako včera. Môjmu tempu ani jeden zo súperov nestačil, čo mi dodávalo silu a sebadôveru. Na umelej prekážke som v jednom okruhu zakopol a takmer som spadol, avšak náskok som mal už taký veľký, že prakticky táto kolízia mojim súperom nepomohla. Z víťazstva mám radosť.“

Milan Barényi po pretekoch povedal : „ Dnes to nebol môj deň, štvrté miesto, nemôžem byť spokojný. Martin Haring išiel fantasticky, gratulujem mu“.
Kompletné výsledky si môžete pozrieť v sekcii Kalendár pretekov 2011.

Thoroughtful analysis of optimal position on the bike provided by BG FIT technology, by BIKEPRO BANKÁ BYSTRICA.