CK Banská Bystrica will ride on Merida Reacto DA Limited

Home
Slovenčina (Slovenská republika)English (United Kingdom)

Martin Haring potvrdil stúpajúcu formu v Namure

 

Po skončení cyklokrosovej sezóny sa najlepší slovenskí cyklokrosári presunuli do Belgicka, kde absolvovali ďalšie kolo svetového pohára CDM v Namure.

Úradujúci majster Slovenska Martin Haring potvrdil smerom k blížiacim sa Majstrovstvám sveta stúpajúcu formu. Na štart sa postavilo rekordný počet 77 pretekárov z celého sveta. Tieto preteky, ktoré sú akýmsi úvodom do vianočného turné malo na štarte všetkých najlepších cyklokrosárov planéty, vrátane Američanov. Martin odštartoval tradične v druhej polovici štartovného poľa a prvým kolom prešiel na 43.pozícii, no náročná kopcovitá a silová trať mu veľmi vyhovuje. Druhé kolo dokázal zajazdiť 22.čas a posunul sa o desať priečok dopredu. Výborne zvyšoval tempo, keď v treťom kole dosiahol dokonca 8.najlepší čas a posunul sa na 21.priečku. V skupine na 21-22 mieste odjazdil celé preteky. V poslednom kole po defekte však stratil kontakt zo skupinkou a obsadil i tak výborné 28.miesto v konkurencii nabitého štartovného poľa 77.pretekárov.

"Neodštartoval som síce ideálne, ale už aj to sa zlepšuje. Druhé, tretie kolo som išiel totálnu podlahu a dostal som sa do skupinky bojujúcej o 20.miesto. V záverečnom kole som mal defekt a do depa bolo ďaleko, čo ma stálo niekoľko miest vo výsledkovej listine na 22.mieste Fracúza Moureya som si veril, mal som ho na lopate. Napriek tomu je to výborný výsledok pre mňa, dokázal som poraziť všetkých Čechov okrem dvojice legionárov Boroš a Šimunek. Cítim, že forma má stúpajúcu tendeciu. Po dvoch pretekoch vo Švajčiarsku na prelome rokov odcestujeme na sústredenie do tepla s reprezentáciou. Je možné, že potom zaradíme ešte jedno krátke, uvidíme, aké počasie bude u nás doma. Mojim cieľom zostáva obsadiť na Majstrovstvách sveta minimálne dvadsiate miesto aj dnes som ukázal, že je to reálne. Neustále sa po troške zlepšujem, čo ma veľmi motivuje" zhodnotil preteky Martin Haring.

výsledky Kalendár pretekov 2015

Thoroughtful analysis of optimal position on the bike provided by BG FIT technology, by BIKEPRO BANKÁ BYSTRICA.
Banner

Copyright © ckbb.sk 2024 - pre CK BB vytvorilo BikePro

Template by Templates for Joomla.