CK Banská Bystrica bude používať v roku 2015 bicykle Merida Reacto DA Limited

Home Profily pretekárov Miroslav Debnár
Slovenčina (Slovenská republika)English (United Kingdom)

Profily pretekárov - Miroslav Debnár

Dalším z predstavovaných pretekárov je najnovšia posila tímu, Miroslav Debnár.

 

 

 

1.Málokomu je známe, že si začínal s cyklistikou už v juniorskom veku v CK Krupina, keď si vyletel do neba z ničoho nič ako meteor.

Začal som bicyklovať dosť neskoro a bolo to práve vďaka cyklistickej lige v Krupine, kde som sa začal pravidelne zúčastnovať a práve tam sa mi zapáčilo pretekať. Raz sa ma tréner Hecl opýtal, či by som nechcel skúsiť pretekať naozaj a keďže na každej lige som len počúval zážitky z pretekov od ostatných pretekárov, chcel som vyskúšať aj ja o čom to je. Vybavili mi licenciu a moje prvé preteky boli v Kláštore pod Znievom. Došiel som v balíku, čo bol pre mňa úspech, nakoľko som nevedel vôbec jazdiť v pelotóne. Celkom ma to začalo baviť, tak ma začal trénovať otec, ktorý bol bývalý pretekár a tréner a naučil ma dosť veľa o cyklistike.

2.Hneď si vypálil rybník skúsenejším cyklistom a získal si bronz na Majstrovstvách Slovenska do vrchu a nasledoval prestup do Dukly Trenčín a základná vojenská služba. Ako si spomínaš na toto obdobie.

U juniorov druhým rokom sa mi celkom darilo na niektorých pretekoch, možno aj vďaka tomu, že som nebol až tak známy a nikto nečakal, že by som mohol zájsť nejaký výsledok. Na Majstrovstvách do vrchu to bola bronzová medaila, ale na výsledky sa čakalo dlho lebo to boli minimálne rozdiely a boli samé protesty kôli tomu. Vyhral vtedy Jurčo. Samozrejme ma to potešilo a asi mi to pomohlo aj do Dukly. V Dukle som bol 3 sezóny spolu s odkrúcaním vojenskej služby. Asi tam som sa o cyklistike naučil najviac, pochopil som aj čo to všetko obnáša, už to nebolo len také jazdenie, lebo sa tam jazdilo tímovo. Myslím si že aj dnes by sa vela jazdcom zišla taká škola. Na druhej strane asi som si trochu tú cyklistiku práve tou vojnou znechutil, možno preto, že to bolo všetko také nútené a po absolvovaní ZVS som sa ešte rok potrápil a zavesil  bicykel na klinec.

3.Čo si robil potom a čo ťa viedlo k opätovnému zaradeniu do pretekového kolotoča?

Hneď na to, ako som sa na to vykašľal, som si našiel priateľku, mal som prácu na tri smeny, takže zo začiatku som na bicykel ani nepomyslel. Ale s odstupom času mi to začalo trochu chýbať a začal som sa len tak voziť, 2-3krát do týždňa po asi 50km. Keď som sa s priateľkou rozišiel, zrazu som mal strašne veľa času, tak som si vybavil licenciu a začal som jazdit Merida cup, ale to som bral už len tak polopretekársky, aby som sa nenudil a zapretekal si.

4. Takže za všetko môžu ženy, veru nejedna už stála za koncom kariéry i oveľa nádejnejších cyklistov. Cez zimu si po zlepšujúcich výkonoch koncom minulej sezóny dostal šancu prestúpiť do CK BB. Ako hodnotíš momentálne pôsobenie v CK BB?

Musím povedať, že vôbec som sa už nechcel pustiť do takejto cyklistiky, skôr som to chcel brať ako spríjemnenie vikendov, lebo už aj ten čas na tréning popri práci si treba zadeliť, ale nakoniec som rád, že som sa takto rozhodol využiť šancu a sezóna ešte nie je ani v polovici a už mám zážitky a skúsenosti s pretekmi v zahraničí, čomu som veľmi rád. Ďalšou veľkou výhodou je materiálne zabezpečenie a to ma motivuje k trénovaniu ešte viac. Ale hlavne som spokojný s prístupom, kôli tomu, že sa dostanem na preteky na ktoré by som sa asi nemal šancu inak dostať.

5.Aké sú ešte tvoje ďalšie plány a ciele v prebiehajúcej sezóne?

Nemám nejaké špeciálne ciele. Ale napríklad na štart na Okolo Slovenska sa veľmi teším a chcel by som to dokončiť s čo najlepším umiestnením, aj ked je to môj prvý štart na tomto podujatí, vôbec neviem, aký je to level, ale teším sa. Ďalej sú to preteky Slovenského pohára mužov, tie chcem zájsť s čo najlepším výsledkom, motivuje ma k tomu hlavne to, že som priebežne druhý v celkovom poradí. Ďalšie preteky sa uvidí, nechcem predbiehať, podľa toho ako sa mi bude jazdit počas sezóny.

6. Okrem cesty jazdíš aj cyklokrose, uvidíme ťa aj tento rok v cyklokrosovom kolotoči?

Áno. Chcel by som jazdiť aj cyklokros. Ten skôr beriem ako také vybláznenie v teréne po sezóne, ale zároveň aj ako nacvičenie techniky. Aj keď výsledky nemám ako na ceste, ale ako disciplína sa mi to veľmi páči, je tam vždy navyše aj zábava.

altPretekári CK Banská Bystrica majú nastavené posedy metódou BG FIT v predajni BIKEPRO Banská Bystrica
Reklamný prúžok

Copyright © ckbb.sk 2024 - pre CK BB vytvorilo BikePro

Template by Templates for Joomla.