CK Banská Bystrica bude používať v roku 2015 bicykle Merida Reacto DA Limited

Home Testy Zelené potraviny Nástroje zdravia sa osvedčili
Slovenčina (Slovenská republika)English (United Kingdom)

Zelené potraviny sa v zimnej príprave osvedčili

Počas zimnej prípravy mali cyklisti CK Banská Bystrica možnosť zoznámiť sa so spirulinou Nástroje zdravia – sladkovodnou riasou, ktorej detoxikačné vlastnosti v kombinácii s výnimočnou výživnou hodnotou z nej robia ideálny výživový doplnok pre fyzicky aktívnych ľudí.

Prinášame Vám naše prvotné zhodnotenia a skúsenosti po takmer dvojmesačnom užívaní spiruliny Nástroje zdravia.

Spirulina ponúka široké spektrum účinkov a každému môže vyhovieť po inej stránke. O priaznivom pôsobení na hmotnosť hovorí Lukáš Bátora: "V zime som zvykol priberať nejaké to kilo navyše a vždy ma to stálo dosť času a energie dostať sa na správnu pretekársku hmotnosť. So spirulinou som ale nejak prirodzene nemal chuť sa prejedať, zrejme telu dodala všetko potrebné, a tým pádom si telo nepýtalo viac."

Podobnú skúsenosť pridal Miro Debnár: "Kedže popri aktívnom športovaní zároveň chodím do práce, je pre mňa dosť ťažké stravovať sa v ideálnom režime. Spirulina mi v tom veľmi pomáha, užívam ju denne ráno a aj pred tréningom spolu s trochou ovocia. Nezaťaží mi to žalúdok a zároveň sa cítim dostatočne dlho sýty a plný energie. Zistil som tiež, že odkedy užívam spirulinu, prestal som mávať občasné žalúdočné problémy, pocit nafúknutého žalúdka. A najviac ma teší, že som vďaka nej obmedzil prejedanie a mierne schudol. V kombinácii s tvrdým tréningom a ďalšími športovými doplnkami stravy je to zaručený recept na veľmi rýchle získanie optimálnej pretekovej váhy."

Samozrejme, asi najdôležitejším aspektom nielen pre športovcov je zdravie a imunita. Roman Zrelica: "Môžem zatiaľ zhodnotiť, že spirulina má určite kladný vplyv na moju imunitu. V tomto ročnom období a pri tréningu vonku mám pocit, že som odolnejší voči prechladnutiu a podobným problémom, ktorým som čelil v minulosti pravidelne každú zimu."

Nováčik v tíme CK BB Karol Baďura: "Každú zimu som býval chorý, niekedy aj dva krát. Tentokrát, aj napriek tomu, že v mojom okolí ochorelo dosť ľudí, ja som prežil zimnú prípravu v plnom zdraví. Predpokladám, že spirulina má na tom veľkú zásluhu, pretože odkedy ju užívam, cítim sa vitálnejší."

alt

Dlhodobú skúsenosť so spirulinou Nástroje Zdravia má Ivan Viglaský: "Moja prvotná skúsenosť so spirulinou bola kvôli nedostatku železa v krvi. Okrem toho, že som vďaka nej dostal hladinu železa do normálu, zistil som, ako mi pomáha cítiť sa plný energie. Prirodzene sa obmedzila aj moja obrovská chuť na sladké. Jeden zo signálov toho, že v mojom tele sa dávajú veci do poriadku bolo aj to, že po rokoch sa mi prestali lámať nechty. Dokonca, po odbere krvi mi lekárka povedala, že také dobré pečeňové testy ešte nevidela. Preto môžem spirulinu naozaj odporúčať."

Lívia Hanesová popri spiruline vyskúšala aj ďalšiu známu riasu chlorelu: "K spiruline a ďalším zeleným potravinám som sa prvý krát dostala práve vďaka Nástrojom zdravia. Keďže som v prípravnej fáze na sezónu, naordinovala som si detoxikačnú kúru zvýšenou dávkou chlorely. Po dočasnom miernom zhoršení stavu (čo je v rámci detoxikácie bežné), došlo k citeľnému zlepšeniu. Vďaka spiruline a chlorele pociťujem celkové zvýšenie vitality a posilnenie imunity. Ako aktívny športovec oceňujem tiež Ferospirinu, teda spirulinu obohatenú o železo, ktorá mi nespôsobuje žiadne žalúdočné ťažkosti, ako tomu bolo pri viacerých iných výrobkoch  obohatených o železo."

alt

 

Pre Zuzku Vojtášovú nie sú zelené potraviny žiadnou novinkou: "Mladý jačmeň aj sladkovodné riasy používam už roky. Mám pocit, že sú výborné na detoxikáciu, výsledky vidím najmä na pleti. Pleť je zrkadlom zdravotného stavu celého človeka, tak myslím, že nejde iba o placebo efekt ale obsiahnuté vitamíny, minerály a stopové prvky moje telo naozaj zužitkuje tam, kde treba. Musím povedať, že mladý jačmeň pre mňa nie je žiadna pochúťka a preto u Nástrojov zdravia oceňujem najmä tobolkovú formu, ktorú konkurencia nemá v ponuke."

Spirulina sa teda v rámci zimnej prípravy cyklistov CK BB ukázala v najlepšom svetle a veríme, že aj vďaka nej nás čaká úspešná sezóna 2014. Pre viac informácií o spiruline a jej možných prínosoch pre športovcov si môžete prečítať náš článok, prípadne navštíviť stránku Nástrojem zdravia, kde nájdete informácie aj k ďalším výrobkom z ich bohatého sortimentu.

alt

Pretekári CK Banská Bystrica majú nastavené posedy metódou BG FIT v predajni BIKEPRO Banská Bystrica
Reklamný prúžok

Copyright © ckbb.sk 2024 - pre CK BB vytvorilo BikePro

Template by Templates for Joomla.