CK Banská Bystrica bude používať v roku 2015 bicykle Merida Reacto DA Limited

Home
Slovenčina (Slovenská republika)English (United Kingdom)

Martin Haring druhý v 6. a 7. kole BCF Slovenského pohára

Vydarený cyklokrosový víkend zorganizovalo Finančné centrum Považská Bystrica v dňoch 29.-30.10.2011 v rámci 6. a 7. kola BCF Slovenského pohára v cyklokrose.

Preteky boli situované v Maríkovskej doline na priľahlých lúkach. Stavitelia trate, na čele s p. Jánom Žilovcom vytvorili dielo, na ktorom sa naozaj dalo pretekať.

Cyklokrosový okruh nepostrádal cyklistické úseky, v ktorých pretekári uplatnili silu, rýchlosť, vytrvalosť, obratnosť a techniku jazdy jednotlivca / zoskakovanie pred prekážkou, naskakovanie na bicykel za prekážkou /. Rozhodcovia na čele s p. Ľubošom Bodišom ani raz počas dvoch dní nekiksli, preteky v každej kategórii mali pevne v rukách. V mene cyklistickej verejnosti im patrí za kvalitne odvedenú prácu poďakovanie! A poďakovanie patrí zároveň všetkým tím, čo svojou aktívnou prácou prispeli, pomohli!

29.10.2011 – 6. kolo BCF Slovenského pohára – Veľká cena Maríkovskej doliny

Cyklokrosový víkend otvorili pretekári hobby, ktorí jazdili na 3okruhy. Pred štartom  požehnal pretekárom miestny pán farár a potom sa už vydali pretekári na trať. Preteky vyhral s časom  22:42 min. Jozef Štefánik CK EPIC Dohňany, na druhom mieste so stratou 29 sek. prišiel Branislav Šukala  a tretí skončil Daniel Drga, obidvaja Finančné centrum Považská Bystrica.

Po predošlej úvodnej kategórii sa postavilo na štart 12 pretekárov v kategórii žiakov, cyklokrosový okruh absolvovali trikrát. Počas celých pretekov tempo udávala trojica Alex Zeman ŠKC Dubnica, ktorý preteky vyhral časom 23:16 min. a dvaja z CS Žilina, druhý Tomáš Person, tretí Matúš Štoček, rovnaký čas ako víťaz.

V spojenej kategórii kadetov, žien, junioriek, kadetiek a masters B bolo na štarte 25 pretekárov, ktorých čakali štyri okruhy. Po prvom kole si dvojica Pavol Kvietok ŽP Šport a. s. Podbrezová a David Zverko MŠK – CK Žiar nad Hronom vytvorila mierny náskok pred prenasledovateľmi a v takomto poradí prišli aj do cieľa v rovnakom čase 29:46 min. Za nimi na treťom mieste so stratou 21 sek. do špurtoval Juraj Bellan MŠK – CK Žiar nad Hronom. Kategóriu žien, junioriek a kadetiek vyhrala Janka Števková CK EPIC Dohňany, celkove štvrté miesto, strata na víťaza 1:01 min., druhé miesto Zuzana Vojtášová CK Banská Bystrica, celkove 16, strata na víťaza 3:15 min., Lívia Hanesová 6. miesto, celkove 24. miesto, strata na víťaza 8:21 min.V kategórii masters B bol najrýchlejší Ladislav Longauer CK Banská Bystrica, celkové umiestnenie šieste miesto, strata na víťaza 1:15 min.

V hlavnej kategórii mužov Elite, U23, juniorov a masters A sa na štart postavilo 50 pretekárov. Medzi hlavných favoritov patrili Milan Barényi, Martin Haring, Lukáš Bátora, Róbert Glajza . Po štarte sa mierne odpútala od ostatného poľa pretekárov štvorica Milan Barényi, Martin Haring, Tomáš Svoboda a Lukáš Bátora, k týmto štyrom pretekárom sa razantnou jazdou pripojili Róbert Glajza st. a Maroš Kováč. Pätica pretekárov sa rýchlo vzďaľovala všetkým ostatným. A bolo jasné, že tu treba tipovať víťaza. Pätica sa nakoniec rozdelila na dvojicu, ktorú tvorili Milan Barényi a Martin Haring. V záverečných technických úsekoch si mierny náskok vypracoval Milan Barényi, ktorý časom 53:09 min. zvíťazil s náskokom jednej sekundy pred Martinom Haringom. Na treťom mieste do špurtoval so stratou 51 sek. na víťaza Róbert Glajza  CK Banská Bystrica, Martin Fraňo 15. miesto, celkove 21. miesto, strata na víťaza 5:57 min.. Prvé miesto v kategórii U23  Tomáš Svoboda, celkove šieste miesto, strata na víťaza 1:58 min. Kategóriu juniorov vyhral Ondrej Glajza, celkove deviate miesto, strata na víťaza 2:33 min.. Kategóriu masters A vyhral Zdenko Zeman, celkové umiestnenie 14 miesto, strata na víťaza 4:01 min. Ivan Haas CK Banská Bystrica 8. miesto, celkove 38. miesto, strata na víťaza – 1 kolo.

30.10.2011 – 7. kolo BCF Slovenského pohára – Veľká cena Finančného centra a s.

Dnes mali svoj sviatok aj naše olympijské nádeje. Víťazom sa stal Michal Furdan z Bánoviec nad Bebravou časom 6:03 min. O druhé miesto sa urputne bojovalo medzi dvojicou, z ktorej víťazne vyšiel Christian Haas z Banskej Bystrice pred Martinom Drgom z Dubnice nad Váhom

Kategóriu žiakov opäť na tri okruhy tvorilo 11 pretekárov. Suverénne zvíťazil Tomáš Person CS Žilina s časom 22:30 min. pred svojím oddielovým kolegom Matúšom Štočekom, strata 6 sek.. Tretí do špurtoval so stratou 44 sek. na víťaza Alex Zeman  ŠKC Dubnica nad Váhom.

V spojenej kategórii kadetov, kadetiek, žien, junioriek a masters B bolo na štarte v 23 pretekárov a išli na štyri kolá. Pevne do rúk zobral opraty pretekov David Zverko MŠK – CK Žiar nad Hronom, ktorý presvedčivo zvíťazil s náskokom 1:02 min. pred Pavlom Kvietkom ŽP ŠPORT a. s. Podbrezová. Na treťom mieste prišiel so stratou 1:16 min. Juraj Bella MŠK – CK Žiar nad Hronom. Kategóriu žien, junioriek a kadetiek vyhrala Janka Števková CK EPIC Dohňany, celkove štvrté miesto, strata na víťaza 1:19 sek., Zuzana Vojtášová 3. miesto, celkove 16. miesto, strata na víťaza 3:55 min. Lívia Hanesová obidve CK BB 5 miesto, celkove 22. miesto, strata na víťaza 8:14 min.,kategóriu masters B vyhral Ladislav Longauer CK Banská Bystrica, celkové umiestnenie ôsme miesto, strata na víťaza 2:09 min.

V hlavnej kategórii mužov Elite, U23, juniorov a masters A s medzinárodnou účasťou na 50 min. sa na štart postavilo 59 pretekárov. Ozdobou peletónu okrem našich reprezentantov bol Tomáš Paprstka., bývalý svetový šampión , toho času reprezentujúci farby REMERX CYCLING TEAM Kolín. Po štarte, ktoré sú mimochodom pre divákov najviac atraktívne sa početné pole pretekárov vrútilo na okruh s trávnatým povrchom. Samozrejme, čelo pretekov obsadili potencionálni favoriti / T. Paprstka, M. Barényi, M. Haring, M. Kováč, R. Glajza  / a razantnou, rýchlou jazdou natiahli pole pretekárov do značnej dĺžky . Prví traja spomínaní si každým okruhom zvyšovali náskok pred prenasledovateľmi L. Bátorom, R. Glajzom  a M. Kováčom. Tri kolá pred cieľom sa mohutným nástupom T. Paprstka vzdialil M. Haringovi a M. Barényimu a presvedčivo si zaknihoval víťazstvo na Veľkej cene Finančného centra a. s. s časom 50:22 min. Na druhé miesto sa hotoval M. Barényi, mal aj dobrú pozíciu, ale vážny kiks pri vjazde do posledného kola, šmyk zadného kolesa a následne vykopnutie tretry z pedála využil Martin Haring a druhú pozíciu si udržal až do cieľa, strata na víťaza 18 sek. Milan Barényi do špurtoval na treťom mieste so stratou na víťaza 55 sek.. Róbert Glajza 5. miesto, strata na víťaza 2:17 min. Martin Fraňo 22. miesto, celkove 27. miesto, strata – 1 kolo, Tomáš Paprstka vyhral zároveň aj kategóriu U23, v junioroch zvíťazil Ondrej Glajza TREK KCK Oslany, celkove siedme miesto, strata 3:01 min., v kategórii masters A bol najrýchlejší Zdenko Zeman Finančné centrum a. s. Považská Bystrica, celkove dvanáste miesto, strata 5:06 min. Ivan Haas 8. miesto, celkove 39. miesto, strata – 1 kolo.

Kompletné výsledky nájdete v sekcii Kalendár pretekov 2011.

Pretekári CK Banská Bystrica majú nastavené posedy metódou BG FIT v predajni BIKEPRO Banská Bystrica