CK Banská Bystrica bude používať v roku 2015 bicykle Merida Reacto DA Limited

Home
Slovenčina (Slovenská republika)English (United Kingdom)

Bohatý september

September bol pre CK BB bohatý na pekné športové výsledky, vrátane titulu majstra Slovenska v časovke do vrchu Masters. Aj na poli organizačnom a usporiadateľskom naši členovia aktívni.

Okolo_MaloHontu_tart_10.9.2023

Zelen_stopa__1._9._23023_Selce

1.9. 2023, Zelená Stopa, MTB maratón, Selce

14. miesto Štefánik Radoslav, kat. 19 – 39 roční

3. miesto Dobríková Katarína, 40 – 49 ročné

Povedala po pretekoch Dobríková Katarína: Po štarte ma v lieviku zablokovalo niekoľko cyklistov, mala som stratu, vpredu boli moje súperky, v kopci som stratu vymazala, išlo sa mi dobre, nohy zaberali, ale tie zjazdy, to nula, bála som sa, že sa niekde vykydnem.

1. miesto Krajčík Juraj

Povedala po pretekoch Medveďová Marcela: Tieto preteky, to moja srdcovka, ale drasťák, 3 km v kyslíkovom dlhu dá zabrať. Som rada, že sa mi podarilo zvíťaziť. Usporiadateľom vďaka za skvelé preteky, občerstvenie a stretnutie pri guláši už s kamarátmi, na trati súperi.

27. miesto Krajčík Juraj, 30 – 39 roční

3. miesto team „Bystrická liga„ (členmi teamu Milan Aleš, Krajčík Juraj, Longauer Ladislav)

Stupne_vazov_Okolo_Malohontu_10.9.2023

Povedal po pretekoch Milan Aleš: Dnes deň Bystričanov, podarilo sa obsadiť  stupne víťazov mojej kategórie / 1. Korýtko Jozef, 2. Čanecký Andrej, 3. ja / a získali sme tretie miesto v súťaži teamov, keď náš team sme pomenovali „Bystrická liga„. Od štartu sa išlo rýchlo, na Chorepe sa začal deliť peletón a čakalo nás ešte niekoľko dlhých, ale nie prudkých stúpaní, stále som sa držal v hlavnej skupine, 200 m pred cieľom som sa snažil natlačiť dopredu, čo sa mi aj darilo, ale nakoniec tretie miesto, najviac síl mal Korýtko Jozef, druhý Čanecký Andrej.

13.-17. 9. 2023 67. ročník medzinárodných cyklistických pretekov OKOLO SLOVENSKA, 2.1

Už tradične boli súčasťou pretekov aj naši dvaja členovia, Lívia a Lacko.

Hanesová Lívia, office manager: Mojou úlohou v spolupráci s Katarínou Jakubovou, generálnou sekretárkou Slovenského zväzu cyklistiky, je zabezpečiť ubytovanie, stravovanie a všetky ďalšie potrebné servisné služby pre všetky zúčastnené tímy, ako aj pre celý konvoj pretekov. V rámci tímov ubytovávame cca 250 osôb a pre konvoj je potrebná ubytovacia kapacita v počte 200-250 osôb. Teda, v každom etapovom meste nájsť vhodné ubytovanie pre cca 500 osôb nie je v našich podmienkach vôbec jednoduchá úloha a "do práce" nastupujeme minimálne polroka pred začiatkom pretekov.

Longauer Ladislav, manager distribúcie balenej pitnej vody: Spolu s mojím spolupracovníkom Dominikom sme denne zabezpečovali pitný režim na hoteloch pre všetky tímy, celý konvoj. Pre konvoj bola voda roznášaná aj pred začiakom každej etapy, išlo najmä o rozhodcovský zbor, celý organizačný výbor, novinárov, motomaršálov a samozrejme aj pre tvrdo pracujúcu technickú čatu pretekov. Denne sme rozdistribuovali vyše 500l vody od sponzora pretekov, fi. Aquatrade.

2. miesto Medveďová Marcela

Povedala po pretekoch: V Nemciach bývam, o to je náročnejšie pretekať aj, že preteky sú vypísané na horské bicykle, na ňom som sedela na poslednej Gravel lige s cieľom nad Ponickou Lehôtkou. Trať som poznala, spolu s Jurajom Žembom, hlavným usporiadateľom, sme boli značiť. Pred štartom trošku nervozita, tajne som dúfala, že Moniku Krahulcovú, víťazku, porazím, ale bola rýchlejšia. S druhým miestom som sa nakoniec uspokojila.

24. 9. 2023, M SR Masters v časovke do vrchu, Nemce – horské sedlo Šachtička, usporiadateľ CK BB

1. miesto Longauer Ladislav, 70 – 74 roční

2. miesto Medveďová Marcela, 30 – 39 ročné

3. miesto Krajčík Juraj, 30 – 39 roční

Povedal po pretekoch Longauer Ladislav: Deň bol náročný, usporiadať preteky a zároveň pretekať nie je jednoduché a ešte to počasie, psa nebolo hodno vyhnať von, dážď, víchor, chlad. Môj súper Zdenko Šlúch ako obhajca titulu majstra do vrchu štartoval minútu po mne, čo nebola pre mňa výhoda. 3 km pred vrcholom ma dobehol, vravím si, hotovo, konečná, zabaliť, pokračovať. Pár metrov som jeho predné koleso videl popod mojou pazuchou, ale nepokračoval, ba dokonca po obzretí sa, som ho videl niekoľko metrov za mnou, po ďalšom obzretí bol už 100 m za mnou a stále sa vzdialenosť medzi nami zvyšovala, až nakoniec sa stratil z dohľadu. V cieli som ho porazil a získal jeho cenný skalp.

Povedala po pretekoch: Medveďová Marcela, strieborná medaila: Stúpanie poznám, veď pod ním bývam, hore sa dostať v tempe je náročné, na silové šliapanie som sa necítila, preto som vymenila kazetu, kde je na pastorkoch väčší počet zubov a zvolila som jazdu kmihom, čo mi pomohlo. Z druhého miesta mám radosť, aj z vylepšenia času, ale  súperka Monika bola rýchlejšia, gratulujem jej k obhájeniu titulu. Môjmu fan klubu ďakujem za podporu, dávali do povzbudzovania ešte viac energie, ako ja do pedálov.

Longauer_Ladislav_1._miesto_M_SR_asovka_do_vrchu_achtika_24.9.2023Medveov_Marcela_2._miesto_M_SR_v_asovke_do_vrchu_achtika_24.9.2023Krajk_Juraj_3._miesto_M_SR_v_asovke_do_vrchu_achtika_24.9.2023